I edición do Medio Maratón – O Gran Camiño

FECHA DEL EVENTO09/07/2017

FIN DE INSCRIPCIÓN05/07/2017 - 23:59

INSCRITOS 100

LOCALIZACIÓNÁrea RECREATIVA de Lameiro - Arca-Pedrouzo

DISTANCIA21Km

DEPORTERunning

¡Comparte este evento!

Detalles de la carrera

Reglamento Facebook Twitter

Os Concellos de Arzúa e O Pino organizarán o domingo 9 de xullo de 2017 a I edición do Medio Maratón “O Gran Camiño”, proba que terá unha distancia aproximada de 21.097,50 metros (proba NON homologada). A proba dará comenzo ás 10:00 horas da mañá e transcorrirá polo “Camiño de Santiago íntegramente

A saída estará ubicada na localidade de Arzúa, antepenúltimo punto do Camiño Francés a Santiago de Compostela. A meta estará ubicada na localidade de Arca-Pedrouzo e o circuito transcurrirá pola derradeira etapa do Camiño de Santiago.

O peche de control da proba realizarase ás 12:45 horas (2 horas e 45 minutos despois da súa saída). Pasado este tempo correspondente, o participante que siga en carreira deberá retirarse do circuito oficial de competición.

A entrega de dorsais/chip e bolsa de corredor realizarase con anterioridade na planta de deportes de El Corte Inglés Santiago (planta baixa) nos seguintes días e horarios:

·Venres 07 de xullo de 16:00 a 22:00 horas.
·Sábado 08 de xullo de 10:00 a 22:00 horas.

De xeito excepcional permitirase a recollida do dorsal/chip e bolsa de corredor o día da proba entre ás 08:15 e as 09:00 horas no lugar de meta (Área RECREATIVA de Lameiro) en Arca-Pedrouzo a carón da piscina municipal (lugar de chegada da proba).

OFERTA MENÚ PARA ATLETAS E ACOMPAÑANTES
Se desexas xantar despois da proba consulta a oferta de menú e os prezos, tanto para atletas como para acompañantes
– MENÚ ADULTOS (empanada, polvo, xamón asado, bebida, postre e café) — 16 €
– MENÚ INFANTIL (hasta 11 anos incluido: croquetas, pizza, xamón asado, bebida e postre) — 10 €

Información del organizador

Os Concellos de Arzúa e O Pino

Categorías

Nombre Precio actual Año de nacimiento Distancia Hora de salida Inscritos
Junior 15,00 € 1998-1999 21 km 10:00 0
Promesa 15,00 € 1995-1997 21 km 10:00 0
Senior 15,00 € 1982-1994 21 km 10:00 20
Veteranos/as 1 15,00 € 1977-1982 21 km 10:00 26
Veteranos/as 2 15,00 € 1967-1977 21 km 10:00 39
Veteranos/as 3 15,00 € 1957-1967 21 km 10:00 13
Veteranos/as 4 15,00 € Anteriores-1957 21 km 10:00 2

Lista de inscritos

Order Nombre Categoría Club
0 Abel Suarez, Jose Ramon Veteranos/As 3 Noitebra F.c.
0 Albela Gonzalez, Santiago Veteranos/As 1 Independiente
0 Alonso Sánchez, Miguel Ángel Veteranos/As 2 Independiente
0 Armada Villar, Alberto Veteranos/As 3 Running Altafit Odeon
0 Arufe, Moncho Veteranos/As 3 Atletismo Milladoiro
0 Baamonde Arufe, Agapito Veteranos/As 2 Club Atletismo Outes
0 Baranda Valeiras, Camilo Veteranos/As 2 Esprintes Ourense
0 Blanco Dieguez, Margarita Veteranos/As 2 Independiente
0 Blanco Pan, Francisco Ramon Veteranos/As 2 Club De Atletismo Outes - John Turkey
0 Brea Asorey, Juan Manuel Veteranos/As 2 Independiente
0 Buján Rodríguez, Lupe Veteranos/As 2 Independiente
0 Busto Lobato, Carlos Veteranos/As 2 Sar-Vermu Petroni
0 Cabo Villaverde, Miguel Veteranos/As 2 Atletismo Milladoiro
0 Caneda Barreiro, Jose Manuel Senior Independiente
0 Carou Carril, Alberto Veteranos/As 1 Club Deportivo Vagalume Energia
0 Costa Castro, Manuel Veteranos/As 2 Independiente
0 Díaz Valcárcel, Rubén Veteranos/As 2 Fontes Do Sar
0 Díaz-Montero Caramés, Antonio Veteranos/As 2 C.d.pinarium
0 Diez Bermudez, Silvia Veteranos/As 1 Egovarros Viveiro
0 Domato Verdia, Juan Carlos Senior Independiente
0 Duro Pazos, Oscar Veteranos/As 1 Hércules Termaria
0 Esturao Pena, Uxío Senior Independiente
0 Fernandez Barreiros, Tina Senior Urban Runners Club Santiago
0 Fernandez Garrido, Xoan Ramon Veteranos/As 3 Atletismo Milladoiro
0 Fernández Tojo, Alexandre Senior Tambrebike&running
0 Ferraces Vazquez, Moncho Veteranos/As 3 Clube Atletismo Boimorto
0 Ferradas Blanco, Emma Senior Independiente
0 Gallardo Francisco, Benito Veteranos/As 4 Run Carballiño
0 Garcia Cristobal, Eliseo Veteranos/As 2 Club Atletismo Sada
0 Garcia Iglesias, Jose Manuel Veteranos/As 1 Club Deportivo Arzua
0 Garcia Lopez, Alexandre Veteranos/As 1 Clube Atletismo Fene
0 Garcia Pereira, Jose Benito Veteranos/As 2 Montaevai O Pino
0 García Rechou, Iván Veteranos/As 1 Club Atletismo Noia
0 Gómez Brea, Pablo Senior Independiente
0 Gomez Chao, Marisol Veteranos/As 2 Esprintes Ourense
0 Gomez Fernandez, Adrian Veteranos/As 1 Club Deportivo Vagalume Energia
0 Gonzalez Perez, Helena Veteranos/As 1 Burgas Atletismo Ourense
0 Guimaraens Judel, Javier Veteranos/As 3 Independiente
0 Guitián Fernández, Ramón Veteranos/As 2 Independiente
0 Gutiérrez Nogales, Sergio David Senior Independiente
0 Iglesias Amores, Miguel Senior Club Deportivo Pinarium
0 Juviño Prego, Angel Veteranos/As 2 Independiente
0 Lagares Carro, Maxi Veteranos/As 2 Esprintes Ourense
0 Levoso Touceda, Jose Maria Veteranos/As 2 Esprintes Ourense
0 Liméns Prado, Maximino Veteranos/As 3 Club Atletismo Negreira
0 Lombao Nuñez, Jose Luis Veteranos/As 2 Jose Luis Lombao Nuñez
0 López Jácome, Alvaro Veteranos/As 2 Hercules Termaria
0 Lopez Martin, Gonzalo Veteranos/As 3 Independiente
0 Lopez Martin, Javier Veteranos/As 3 Independiente
0 Lopez Toja, Xose Ramon Veteranos/As 3 Independiente
0 Louzao Mella, Jose Manuel Veteranos/As 2 Beer Runners
0 Lozano Nuñez, Iago Senior Miler Running Club
0 Maneiro Freire, Victor Veteranos/As 1 Club Deportivo Vagalume Energia
0 Mariño Balsa, Gerardo Veteranos/As 1 Independiente
0 Mayán Martínez, Miki Senior Independiente
0 Méndez Quintela, Francisco M. Veteranos/As 2 Noitebra Fc
0 Menendez Arbesu, Juan Veteranos/As 3 Egovarros Viveiro
0 Moreno Bodego, Ana Veteranos/As 2 Alta Fin Runing
0 Naveira López, Martin Senior Independiente
0 Naveiras Rouco, Carlos Senior Independiente
0 Navia Iglesias, Ruben Senior Keltic Vigo
0 Núñez Naveira, Laura Veteranos/As 1 Independiente
0 Olveira Martinez, Francisco Veteranos/As 2 Sar- Vermú Petroni
0 Ortiz Mota, Juan Diego Veteranos/As 1 Spartans
0 Pachón Moreno, Antonio Senior Independiente
0 Palleiro Mosquera, Juan Carlos Veteranos/As 2 Club Hercules Termaria
0 Palma Jiménez, Rafael Veteranos/As 2 Triatlón Xerez
0 Pampín Castro, Alejandro Senior Independiente
0 Pampín Pampín, Juan Carlos Veteranos/As 2 Club Deportivo Arzúa
0 Papin Estevez, Ines Veteranos/As 2 Club Atletismo Sada
0 Pena Torreira, Amador Veteranos/As 1 Club Deportivo Vagalume Energía
0 Penas Blanco, Mela Veteranos/As 1 María Carmen Penas Blanco
0 Pereira Gutiérrez, Emilio José Veteranos/As 1 Independiente
0 Perez Lopez, Jose Manuel Veteranos/As 3 Tambre Running
0 Pérez Veiga, José Manuel Veteranos/As 1 Independiente
0 Ponte Pintor, Javier Veteranos/As 1 Independiente
0 Portas Costa, Carlos Veteranos/As 1 The Bigboxers
0 Ramos Ferrol, Arturo Veteranos/As 2 Atletismo Milladoiro
0 Regueiro Villanueva, Julio Veteranos/As 2 Independiente
0 Rey Rodriguez, Oscar Veteranos/As 1 Independiente
0 Rodríguez Ferreiro, Miguel Senior Lamargha-Autotodo
0 Rodríguez Taracido, Tania Veteranos/As 1 Independiente
0 Rodríguez Vidal, Jaime Veteranos/As 2 Independiente
0 Romero Otero, Santiago Veteranos/As 2 Independiente
0 Sanmarco Santos, Francisco Veteranos/As 3 Sar-Vermu Petroni
0 Sanmartín Carreira, Iván Pablo Veteranos/As 2 Club Deportivo Vagalume Energía
0 Sanmartin Vigo, Vicente Veteranos/As 2 Verxel Nutrición Deportiva
0 Segade León, Marcos Senior Independiente
0 Sobral Gonzalez, Manuel Senior C.d.pinarium
0 Suárez Vázquez, Fidel Senior Independiente
0 Taboada Barreiro, Juan Manuel Veteranos/As 2 Clube Atletismo Boimorto
0 Varela Nuñez, Alberto Veteranos/As 2 Club Atletismo Milladoiro
0 Varela Verdes, Jose Veteranos/As 1 Beer Runners Coruña
0 Vázquez Bergantiños, Alfonso Veteranos/As 2 Independiente
0 Vazquez Sanjurjo, Manuel Jose Veteranos/As 2 Manuel Jose Vazquez Sanjurjo
0 Vazquez Vazquez, Txema Veteranos/As 1 The Bigboxers
0 Veiga Bermejo, Araceli Veteranos/As 4 Atletismo Carballo
0 Vidal Rodriguez, Oscar Veteranos/As 1 Independiente
0 Villanueva Vigo, Bernardino Veteranos/As 1 Atletismo Monfrague
0 Zas Pombo, Alberto Veteranos/As 1 Independiente

Localización del evento

Obtener ruta Ver mapa grande