XXXVIII CARREIRA POPULAR DE NEGREIRA

FECHA DEL EVENTO12/11/2017

FIN DE INSCRIPCIÓN08/11/2017 - 23:59

LOCALIZACIÓNRua Castelao - Negreira

DISTANCIA5Km - 10Km

DEPORTERunning

¡Comparte este evento!

Detalles de la carrera

Reglamento Facebook Twitter

Elixe a túa distancia 5K ou 10K, no momento de facer a inscripción
O Concello de Negreira organiza o domingo 12 de novembro de 2017, a partir das 10:00 h. horas a Carreira Popular de Negreira «A CLÁSICA», incluída no V CIRCUITO DE CARREIRA POPULARES DA DEPUTACIÓN DE A CORUÑA.

Está considerada a 16ª mellor Carreira 10k. de España no 2016.

As Carreiras Absolutas 5 k e 10 k están HOMOLOGADAS pola RFEA, e cando fagas a inscrición debes escoller a distancia, xa que só podes participar nunha carreira.

->Horarios:
A Carreira absoluta 5k. (Homologada): terá a saída ás 10:00h.
A Carreira Absoluta 10k. (Homologada): terá a saída ás 10:50h.
A Carreira Alevín-Infantil, nados nos anos 2005 a 2008, terán a saída ás 12:05h.
A Carreira de Benxamins, nados nos anos 2009 a 2010, terán a saída ás 12:20
A Carreira Prebenxamíns nenas, nadas nos anos 2011 a 2013, terá a saída ás 12:35h.
A Carreira Prebenxamíns nenos, nados nos anos 2011 a 2013, terá a saída ás 12:45h.
A Carreira Chupetes, nados nos anos 2014 a 2017, terán a saída ás 12:55h.

Para a recollida de Dorsais farase da seguinte maneira:
Sábado 11:
Escolares (Chupete-infantil) tenda Breogán Deportes, de 10:00 h a 14:00 h. e de 17:00 h. a 20:00 h.
Absoluta (Cadete-Superveteranos) tenda Garsport, de 10:00 h a 14:00 h. e de 17:00 h. a 20:00 h.
Domingo 12:
Ata 1/2 hora antes de cada Carreira (zona de saída)
É preferible optar pola recollida de Dorsais o sábado 11, para evitar colas e aglomeracións.

Información del organizador

Redes sociales del organizador
facebook   twitter

Categorías

Nombre Precio actual Año de nacimiento Inscritos
Chupete Gratis 2014-2017 91
Prebenxamíns Gratis 2011-2013 257
Sub-10 Benxamín Gratis 2009-2010 196
Sub-12 Alevin Gratis 2007-2008 178
Sub-14 Infantil Gratis 2005-2006 107
Sub-16 Cadete 10,00 € 2003-2004 35
Sub-18 Xuvenil 10,00 € 2001-2002 27
Sub-20 Xunior 10,00 € 1999-2000 10
Sub-23 Promesa 10,00 € 1996-1998 9
Veteranos 35 10,00 € 1977-1982 128
Veteranos 40 10,00 € 1972-1977 117
Veteranos 45 10,00 € 1967-1972 89
Veteranos 50 10,00 € 1962-1967 51
Superveteranos 10,00 € 1919-1962 47
Sénior 10,00 € 1982-1995 135

Resultados

PTO Dorsal NOMBRE APELLIDOS SEXO PTO SEX EQUIPO CATEGORIA PTO CAT T OFICIAL RITMO T NETO
70495CorinneAlsina ForjanF13Atletismo NegreiraSUB-20 Xunior424:204:5124:19
110592VanesaReibas CerneiraF40NingunoAbsoluta2429:525:5729:47
93593VanesaTubío TubíoF30Club Atletismo Lousame Deportes HermidaAbsoluta1627:455:3227:39
104594BeatrizSuárez MonteroF36Club Atletismo Lousame Deportes HermidaAbsoluta2129:015:4728:55
19595Ramon AlbertoMoreda LeiradoM19NingunoAbsoluta1020:024:0020:02
23596DiegoBello GraiñoM23NingunoAbsoluta1220:284:0420:19
44597LeandroEiras LueiroM41NingunoAbsoluta2022:084:2522:05
112598VanessaPonte MoledoF42Club Triatlón Cervecería O Coton NegreiraAbsoluta2629:535:5729:48
82599LorenaGómez RomeroF22Orixinal Mgm TeamAbsoluta1026:115:1326:08
84600CristinaOtero CastroF23Orixinal Mgm TeamAbsoluta1126:255:1626:21
58601AdriánQueijo AbruñeirasM48NingunoAbsoluta2523:244:4023:20
98602AdánPérez FidalgoM65NingunoAbsoluta3728:195:3928:14
114603NuriaGarcia CouceiroF44Club Cervecería O Cotón NegreiraAbsoluta2829:535:5729:48
79605LauraLiñares PoseF20Atletismo NegreiraAbsoluta925:425:0825:38
78606LauraDopazo GomezF19Atletismo NegreiraAbsoluta825:345:0625:30
28607AlbertoGarcia GolanM28Atletismo NegreiraAbsoluta1420:464:0920:43
87608NoeliaGarrido BeadeF26NingunoAbsoluta1326:445:2026:40
86609AntíaLestido CardamaF25NingunoAbsoluta1226:445:2026:41
68610JulioBlanco QueijoM57NingunoAbsoluta3024:094:4924:04
26611MiguelRey AmarelleM26Terra De SoneiraAbsoluta1320:414:0820:39
94613SantiagoBlanco TrabaM64NingunoAbsoluta3628:025:3627:58
126614LeticiaBuituron FernandezF54NingunoAbsoluta3332:036:2431:59
95615Tania AndreaPardiñas FerreiroF31NingunoAbsoluta1728:065:3627:59
127616NoeliaFerreiro BañosF55NingunoAbsoluta3433:096:3733:06
96617CristinaGarcía LueiroF32NingunoAbsoluta1828:155:3828:09
113618MaríaMaroñas AlloF43NingunoAbsoluta2729:535:5729:48
108621MartaSantamaria RedondoF39NingunoAbsoluta2329:325:5429:27
90622DanielGarcia DosilM62NingunoAbsoluta3427:245:2727:19
130623Patricia AlejandraCanaveri GuevaraF57NingunoAbsoluta3635:247:0335:18
38624GuadalupeLodeiro NúñezF3NingunoAbsoluta221:274:1721:26
63625SerafínCamiña LojoM52Clube De Montaña XesteirasAbsoluta2723:414:4323:38
88626LorenaPeillet RemuñanF27NingunoAbsoluta1426:525:2126:48
73627AlbertoAgra LiñaresM58NingunoAbsoluta3124:534:5824:48
129628MonicaMartinez MaceiraF56NingunoAbsoluta3534:226:5234:20
123629SoniaBarca BelendaF52NingunoAbsoluta3131:436:1931:36
50630AlfonsoOtero RodriguezM44NingunoAbsoluta2222:424:3122:36
97631Rosa MariaArca MolinosF33NingunoAbsoluta1928:175:3828:12
111632Mª CarmenRial HermoF41La Cuadrilla Del 3ºAbsoluta2529:535:5729:47
99633JorgeQuintans PastorizaM66NingunoAbsoluta3828:225:3928:18
30634AngelVidal FerreiroM30NingunoAbsoluta1520:584:1120:55
101635MaríaBelsol MorgadeF34Orixinal Mgm TeamAbsoluta2028:355:4228:29
100636AntónGarcía RechouM67Club Atletismo NoiaAbsoluta3928:355:4228:29
122637Jesús M.Sande FigueirasM71NingunoAbsoluta4331:436:1931:36
46638JesusCouso GarciaM42Atletismo NegreiraAbsoluta2122:234:2822:19
54639RubenEspiño VilelaM46NingunoAbsoluta2423:004:3522:55
18640PabloIglesias DominguezM18NingunoAbsoluta920:004:0019:58
17641LeoSuárez UrruzolaM17Club Triathlon SantiagoAbsoluta819:594:0019:59
9642JesúsOtero LestónM9NingunoAbsoluta619:163:5119:16
32643AlessandroBertussi LorenzoM32Atletismo SantiagoAbsoluta1621:044:1321:04
128644FelixBlanco PregoM73NingunoAbsoluta4534:056:4833:58
1645ArturoRamos ReyM1Atletismo SantiagoAbsoluta116:503:2216:50
4647CarlosLeston ToreaM4NingunoAbsoluta418:323:4218:31
41648MartínCasal MourelosM38Atletismo SantiagoAbsoluta1821:464:2121:46
3650VicentePérez SolovievM3Triatlon SantiagoAbsoluta318:073:3718:07
2651BraisOtero LestónM2Triatlon Arcade InforhouseAbsoluta217:553:3517:54
47652RosaliaRodríguez - Gigirey VillarF5Lucus Caixa Rural GalegaAbsoluta322:334:3022:31
71653SilviaAndrade RañaF14NingunoAbsoluta524:264:5224:22
75654CarlosVarela CalveloM59Club Atletismo DubraAbsoluta3225:065:0025:02
36655MariaTarrio MartinezF2Noitebra F.C.Absoluta121:154:1421:12
6656MarcosPérez LouridoM6Atletismo NegreiraAbsoluta519:113:5019:10
37657AntonioRodriguez RodriguezM35Praia De Carnota RunnersAbsoluta1721:224:1621:19
11658ManuelCosta CastroM11NingunoAbsoluta719:313:5419:28
131659Juan AntonioBerrayarza LanzóM74Club Triatlón Cervecería O Coton NegreiraAbsoluta4636:127:1336:07
76660LeticiaVilar VázquezF17Escola De Atletismo DezaAbsoluta725:075:0125:05
74661AliciaGarcía CruzF16Club OlimpiaAbsoluta624:585:0024:57
80662AurelioCanle ReinoM60NingunoAbsoluta3325:515:0925:44
134663MarielaBarca VillantaF59Atletismo NegreiraAbsoluta3738:477:4438:39
124664RebecaRiveira CaamañoF53NingunoAbsoluta3231:516:2031:43
106665LoretoSambade LestónF37NingunoAbsoluta2229:295:5229:21
105666VictorMartinez LagoM69NingunoAbsoluta4129:245:5229:18
91667JesusFajin ParedesM63NingunoAbsoluta3527:355:3027:31
102668Juan JoséInsua LouroM68NingunoAbsoluta4028:395:4328:35
53670FernandoSuárez ReyM45NingunoAbsoluta2322:564:3522:52
120671IdalmisGarcía López-blancoF50Escola De Atletismo DezaAbsoluta2930:436:0830:40
135672MariaVilas FernandezF60Atletismo NegreiraAbsoluta3838:477:4438:40
21673Jose MªRuso GirautM21Atletismo NegreiraAbsoluta1120:114:0220:09
109674FranciscoAbuin GarciaM70NingunoAbsoluta4229:385:5429:31
42675BenignoFreire EsparísM39NingunoAbsoluta1922:014:24
92676María Del RosarioCrespo MerelasF29NingunoAbsoluta1527:375:3027:32
64677AntonioRiveira MartinezM53Club Atletismo O PinoAbsoluta2823:594:4723:56
125678JesusRua PerezM72NingunoAbsoluta4432:016:2431:59
67679CarlosCives DuroM56NingunoAbsoluta2924:084:4924:05
61680XesúsRodríguez CarrilM50Atletismo Sar - Vermu PetroniAbsoluta2623:364:4323:33
136681Olga ErenaMorejon Del LlanoF61NingunoAbsoluta3941:148:1341:09
33682RosanaFernandez MartinezF1Bicicletas TrikiSUB-16 Cadete121:044:1221:03
103683XianaLago AndradeF35A. D. OlimpiaSUB-16 Cadete1028:485:4528:47
85684LauraVillar AlvarellosF24Club OlimpiaSUB-16 Cadete926:405:1926:38
55685JuliaGarcia TrabaF9Club OlimpiaSUB-16 Cadete423:014:3622:59
132686AlbaPisco VarelaF58Ies Xulian MagariñosSUB-16 Cadete1336:197:1636:18
62687ChristianSanjurjo LueiroM51Triathlon CompostelaSUB-16 Cadete1123:374:4323:36
10688AntonioLuaces PazM10Atletismo Sar - Vermu PetroniSUB-16 Cadete119:253:5219:24
65689NoelCarballo FernandezM54O Castro Internacional SchollSUB-16 Cadete1224:004:4823:58
77691AlbaCuns IglesiasF18Atletismo NegreiraSUB-16 Cadete725:295:0625:28
133693AlejandroTuñas GarciaM75Atletismo NegreiraSUB-16 Cadete1538:347:4238:32
49696FabianAlvite MartinezM43Atletismo NegreiraSUB-16 Cadete922:404:3222:39
81697InesTuñez FerrinF21Atletismo NegreiraSUB-16 Cadete826:065:1326:05
48698CarlaPerez CorralF6Club Olímpico De VedraSUB-16 Cadete222:394:3222:38
56699MaruxaGemperle AresF10Atletismo Sar - Vermu PetroniSUB-16 Cadete523:044:3723:02
69700LucíaSuárez RodríguezF12A. D. OlimpiaSUB-16 Cadete624:194:5124:18
83703FedericoGarcía InsaurraldeM61Escola De Atletismo DezaSUB-16 Cadete1426:175:1526:15
66704UxíoMuñóz RieloM55Escola De Atletismo DezaSUB-16 Cadete1324:034:4824:01
107705AlejandraCanosa GarcíaF38Club OlimpiaSUB-16 Cadete1129:325:5429:30
57706FranSanchez CondeM47NingunoSUB-16 Cadete1023:054:3723:04
25707Jorge AngelPiñeiro AcevedoM25Running SarSUB-16 Cadete620:384:0720:38
24708AlvaroFernandez ParenteM24Noitebra F.C.SUB-16 Cadete520:304:0520:29
27709PedroFernandez ParenteM27Noitebra F.C.SUB-16 Cadete720:434:0920:42
14710MarioFernandez ParenteM14Noitebra F.C.SUB-16 Cadete219:413:5619:40
16711LuisGuilebert PerezM16Ribeiras Do TambreSUB-16 Cadete419:523:5819:52
15713RoiSantiago PazM15Club Triatlon CompostelaSUB-16 Cadete319:433:5719:43
117714LucíaLópez- Suevos DovalF47NingunoSUB-16 Cadete1230:116:0230:08
52715GabrielaQuintás CastroF8Club Olímpico De VedraSUB-16 Cadete322:564:3522:56
29716MartinRodriguez CalatayudM29Noitebra F.C.SUB-16 Cadete820:564:1120:56
7719JaviRodriguezM7Club OlimpiaSUB-18 Xuvenil219:123:5119:12
13720FabianLinares NoyaM13Dubra TeamSUB-18 Xuvenil519:413:5619:41
89721BelenGosende GonzalezF28Atletismo NegreiraSUB-18 Xuvenil527:115:2627:09
43722OscarParente TurnesM40Atletismo NegreiraSUB-18 Xuvenil1322:044:2522:03
59723SaraLougzili TalaaF11Atletismo NegreiraSUB-18 Xuvenil323:254:4123:25
72724AlbaPerez NietoF15Atletismo NegreiraSUB-18 Xuvenil424:324:5424:31
115725PaulaPerezcantelarF45Atletismo NegreiraSUB-18 Xuvenil630:106:0230:08
40727AdanSuárez MosM37NingunoSUB-18 Xuvenil1221:334:19
12729DiegoMartínez RivasM12Coruña ComarcaSUB-18 Xuvenil419:363:5519:36
51730AlbaMuñiz LestaF7Triatlon Arcade InforhouseSUB-18 Xuvenil222:444:3322:44
39731JavierLopez TorreiroM36NingunoSUB-18 Xuvenil1121:324:1921:32
5732SamuelBarral RodríguezM5Triatlon Arcade InforhouseSUB-18 Xuvenil118:593:4718:59
45733AlbaMéndez DumontF4Atletismo SadaSUB-18 Xuvenil122:104:2622:09
35734DavidOtero RomeroM34Ribeiras Do TambreSUB-18 Xuvenil1021:134:1421:11
60735BernabéPais GonzálezM49Ribeiras Do TambreSUB-18 Xuvenil1423:344:4223:32
34736Juan AlfredoMartinez PereiroM33Ribeiras Do TambreSUB-18 Xuvenil921:064:1321:06
20737AbelAlvarez FernandezM20Ribeiras Do TambreSUB-18 Xuvenil620:044:0020:03
116738AliciaMedina CarrilF46Ribeiras Do TambreSUB-18 Xuvenil730:106:0230:08
118739AndreaTuñas CastroF48Ribeiras Do TambreSUB-18 Xuvenil830:116:0230:10
22740GonzaloDiz NoyaM22Ribeiras Do TambreSUB-18 Xuvenil720:204:0420:20
119741LorenaViaño Del RioF49Ribeiras Do TambreSUB-18 Xuvenil930:116:0230:11
8742XiánCastro DeverellM8Club Olímpico De VedraSUB-18 Xuvenil319:143:5119:14
31743RaulGarcía GerpeM31NingunoSUB-18 Xuvenil821:004:1221:00
121744YolandaPereira FerreirósF51NingunoAbsoluta3031:266:1731:23

Localización del evento

Obtener ruta Ver mapa grande